De subsidieregeling Circular Plastics NL (CPNL) is bedoeld voor partijen die actief zijn in de plastic- en recyclingketen.
Subsidie kan worden aangevraagd door een samenwerkingsverband bestaande uit minimaal twee organisaties, waarvan minimaal één onderneming. Er zijn twee soorten projecten waarvoor subsidie kan worden aangevraagd:
Samen met partners doe je onderzoek of ontwikkel je processen, methodieken of technieken met als doel recycling efficiënter te maken en de kwaliteit van recyclaat te verbeteren. Concreet kan het hier bijvoorbeeld gaan om:
-ontwerpen van materialen en producten verbeteren zodat ze beter te recyclen zijn
-onderzoeken, sorteren en wassen van plastic restmateriaal
-het omzetten van plastic restmateriaal in nieuwe grondstoffen.
Het onderzoeksproject gaat over één van deze onderwerpen:
De maximaal te ontvangen subsidie bedraagt €1,5 miljoen per project
Samen met partners verduurzaam je de keten van minstens één soort plasticmateriaal. Je onderzoekt op pilotschaal of je laat zien hoe een nieuwe techniek in de praktijk werkt. In de showcase laat je bijvoorbeeld zien hoe je knelpunten in de waardeketen van een bestaande plasticmateriaalstroom wegneemt of hoe je de kringloop van plasticmateriaal sluit. Het kan gaan om een pilotproject of demonstratieproject.
Het showcaseproject gaat over één van deze onderwerpen:
De maximaal te ontvangen subsidie bedraagt €7,5 miljoen per project.
Aanvragen kunnen worden ingediend vanaf 21 april t/m 6 oktober 2026.
Contact opnemen →